Sākumlapa Pakalpojumi Puķu dobju un rozāriju izveide
   
Puķu dobju un rozāriju izveide PDF Drukāt

Piemājas gabala noformēšanai ar puķēm ir īpaša loma. Puķes ļauj dārzam nemitīgi mainīties, piepilda to ar spilgtām krāsām, veido īpašu prieka un skaistuma atmosfēru. Tās iederas dārza jebkurā zonā, nepieciešams tikai precīzi noteikt izvietojumu un kontūras, pareizi piemeklēt augu asortimentu. Eksistē dažas puķu stādījumu kompozīcijas.

Puķudobe

Puķu dārzam ir nepareiza vai patvaļīga forma. Tā bieži sastopama kā šaura puķu josla gar dārza celiņiem un piešķir ieejas zonai greznību un gleznainību. Puķu dobes vienmēr labi izskatās pie ūdens tilpnēm. Brīva tipa dārzos puķu dobēm vispār nav izteiktas formas. Augi aug  brīvi visā dārza platībā, tas dārzam piešķir dabiskumu.

Puķu dobei ir precīzi izteiktas robežas. Tās noformēšanas varianti var būt dažādi: taisnstūrveida, kvadrātiska, daudzstūru. Puķu dobe uz paaugstinājuma - veiksmīgs plakano dārzu risinājums. Jo vizuāli tā piesātina telpu, to ieskauj zālājs un nelielu koku grupas aizmugurējā plānā.

Apmale sastāv no viengadīgo vai daudzgadīgo augu rindām.

Miksborderis (jaukta tipa apmale) ieguva savu nosaukumu, jo tajā bez daudzgadīgiem augiem ir arī ziedošie krūmi un mūžzaļas sugas. Pēc sastāva tas ir sarežģīts puķu dārzs, kurā apvienoti kopā dažādi pēc formas, augstuma un ziedēšanas laika augi. Miksborderus bieži veido uz augstu elementu fona -  celtņu sienas, krūmi un koki.

Puķes vāzēs un konteineros. Konteinerapzaļumošana paver interesantas iespējas, ar tās palīdzību var mainīt ekspozīcijas pat katru dienu. Pašus konteinerus izgatavo klasisko vāzu, ģeometrisku figūru un skulptūru formā no keramikas, gipša, betona, plastikas, veca celma. Tādus puķu traukus var izvietot uz bruģētiem celiņiemun laukumiem, piestiprināt pie ēku sienām vai kāpņu margām. Vāzes var izdaiļot mājas ieeju vai balkonus, var būt kā kompozīcijas elements pie dekoratīvā ūdenskrituma vai lapenes.

 
Reklāmkarogs