Sākumlapa Pakalpojumi Jumtu apzaļumošana
   
Jumtu apzaļumošana PDF Drukāt

Ilgu laiku jumtu apzaļumošana bija līdzīga leģendai par Šeherizādes gaisa dārziem. Šodien pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, privātmāju un daudzdzīvokļu māju īpašnieki var izveidot savus "gaisa dārzus". Izšķir divu veidu jumtu apzaļumošanas sistēmas: ekstensīvo un intensīvo.

Ekstensīvā apzaļumošana ir vieglākais un optimālākais variants, vairāk piemērots jumtiem, kas neprasa turpmāku apkopšanu. Tāda sistēma tiek izmantota gan plakaniem jumtiem, gan jumtiem ar 45° slīpumu. Piemēram, var apzaļumot dzīvojamo māju, garāžu, tirdzniecības centru jumtus. Šādā gadījumā uz jumta tiek izstādīts īpašs daudzgadīgo augu maisījums, kurš sastāv no 5-10 šķirnēm. Augiem jābūt ar labu salcietību, izceļas ar pieticību, neprasa laistīšanu un cirpšanu.

Intensīvās apzaļumošanas sistēma ideāli der bizness centru, restorānu, banku, kotedžu un penthausu jumtu noformēšanai. Ar tās palīdzību tiek izveidots unikāls stūrītis, tiek izlikti akmens celiņi, stādīti koki un krūmi, kopumā realizē dzīvē jebkuru ainavas dizainera ideju. Vēlāk bauda burvīgu skatu, norobežojušies ar zaļumiem no pilsētas trokšņiem un putekļiem.

Izvēloties zaļos apstādījumus dažiem jumtiem (īpaši tas attiecas uz augstceltnēm) jāņem vērā vēja slodzi. Uz tādiem jumtiem tiek stādīti vai nu zemi augošie augi, vai tiek likti pretvēja ekrāni.

Apzaļumoti jumti mazāk sasilst, tas nozīmē, ka uz tiem iespējams patīkami atpūsties arī pašās karstākajās dienās. Tāds jumta segums efektīvi uzlabo mikroklimatu. Pateicoties pakāpeniskai lietus ūdens iztvaikošanai veidojas ne tikai jūtamais atdzesēšanas efekts, bet arī tiek uzturēts dabiskais gaisa mitrums, atšķirībā no pārkaltēta gaisa un kūstoša ruberoīda, kas ir uz parastā nokaitētā jumta. Augu sega ne tikai  attīra gaisu un uztver putekļus, bet kalpo arī par labu trokšņu izolatoru, absorbē elektromagnētisko starojumu.  

Vasarā telpā kļūs ievērojami vēsāk, bet salā otrādi - siltāk. Tas nozīmē, ka vasarā Jūs varēsiet ekonomēt uz kondicionēšanas rēķina, un ticamāk - vispār atteikties no tā. Ziemā, atbilstoši, samazināsies apkures izdevumi.

 
Reklāmkarogs