Sākumlapa Pakalpojumi Dekoratīvie dīķīši, ūdenskritumi, kaskādes
   
Dekoratīvie dīķīši, ūdenskritumi un kaskādes PDF Drukāt

Šodien plānojot savus zemes gabalus dārzu īpašnieki diezgan bieži cenšas iekļaut tajos ūdens kompozīcijas. Ūdens ir nepieciešams dažādu stilu un izmēru dārzos, jo tas ainavai piešķir dinamiku un dabiskumu, bet debess atspulgs ūdens virsmā palīdz atbrīvoties no noslēgtas telpas sajūtas, kuru veido sienas un iežogojumi.

Strautiņi, ūdenskritumi un kaskādes dabiskam dārzam piešķir īpašu burvību. Strautiņu izveidei noder lēzenas nogāzes, un jebkuru lielu zālāju var atdzīvināt izmantojot ūdens tecējumu un ar to ieskautajiem augiem. Kalnu strauta veidošana dabiskajā stilā, tas ir akmens un ūdens spilgtākais savienojums. Tikai neilgi pasēžot tāda strauta krastā, ieklausoties ūdenskrituma šalkošanā un ūdens čalošanā sēklī, atkal uzlādējies ar enerģiju. 

Strūklakas dārzā dot šalkas, kustību un strūklu vizuļošanu. Tās labi izskatās kā dabiskās, tā arī mākslīgās ūdenstilpnēs. Regulārā plānojuma dārzā, strūklaka kalpo kā dizaina projekta kompozīcijas galvenais centrs. Strūklakas ir ļoti daudzveidīgas. Bez dekoratīvajām strūklakām, eksistē arī strūklakas, kas izpildītas dabiskajā stilā, kad ūdens plūst tieši no oļa, dzirnakmens vai klints.

Dīķis ļoti labi imitē dzīvās dabas stūrīti. Dīķa dabiskā augu valsts dažādība pievelk dažādus savvaļas iemītniekus. Dīķu krastos vienmēr atrodas vietas romantiskajam soliņam, kur klusi var papriecāties par nelielo ūdens pasauli. Parasti tādām ūdens kompozīcijām ir brīva plānošana, neskaidri krasti ar piekrastes zāli un puķēm. Viens no plašāk izplatītajiem dizaina paņēmieniem - dabiski dīķīši ar taisnstūrveida vai apaļām formām, krastiem, kas veidoti no koka, akmens vai ķieģeļiem. Ūdens virsmas pietuvināšana acu līmenim sniedz vēl lielāku estētisku baudījumu un ļauj izjust tās patīkamo svaigumu. Tādi dīķīši ideāli der bruģētiem dārza laukumiem.

 
Reklāmkarogs