Sākumlapa Pakalpojumi Alpināriji, rokāriji, sausie strauti
   
Alpināriji, rokāriji, sausie strauti PDF Drukāt

Alpinārijs ir viens no mūsdienu dārza interesantākajiem un dekoratīvākajiem elementiem. Ar tā palīdzību var veidot reljefa un apjoma izjūtu arī plakanā apgabalā. Akmeņi kopā ar dekoratīvajiem lapaugiem un krāšņi ziedošajiem augiem izskatās ļoti mākslinieciski un uzsver akmeņu skaistumu.

Alpinārijs - tā ir dārza daļa ar mākslīgu veidojumu no augiem un akmens. Šī daudziem iemīļotā dārza elementa nosaukums un pirmsākumi meklējami augstu kalnos, kur akmens plaisās, it kā "par spīti sūrajam liktenim", apmetas uz dzīvi augi, kuri pārsteidz mūs ar savu formu un ziedu nokrāsu daudzveidību. Galvenais šo stūrīšu elements ir akmens, bet augi tikai papildina un ierāmē akmeņus.

Alpinārijs

Atdarinot dabu, arī cilvēks sāka veidot alpinārijus, atsakoties no lielajiem augiem un meklējot skaistumu akmeņu dabiskajā formā, pat to plaisās un spraugās. Sākumā "alpinārija" termins nozīmēja augstkalnu alpu augu kolekciju. Ar laiku to izmantošana kļuva par neobligātu dārza sastāvdaļu. Zaļo pamatu veido augsni sedzošie daudzgadīgie augi, zemu augošie koki un krūmi, gan lapu, gan skujkoki, zālaugi, papardes, sīpolaugi un garšaugi. Augi tiek piemeklēti tā, lai kalniņš izskatītos pievilcīgs visu gadu: pavasarī un vasarā - pateicoties augu spilgtumam un dažādībai, rudenī - pateicoties lapu krāšņumam, ziemā - pateicoties pievilcīgajiem skujkokiem.

Alpu kalniņš - tas ir relatīvi neliels lokāls veidojums, kura izveide ir iespējama arī plakanos apgabalos. Tas nav mini-kalniņš un arī ne akmens kaudze, bet gan īpaša mikrovide, kurai  vienmēr ir precīzi atrasts, neatkārtojams veidols. Neskatoties uz nelielajiem izmēriem, tas ir diezgan sarežģīts veidojums, kura izveides panākums slēpjas attiecīgo noteikumu un principu ievērošanā. Nelielā zemes gabalā iederas kompakts kalniņš, kas nebojā dārza harmoniju, bet lielos apgabalos labi izskatīsies monumentālie akmens veidojumi. Par veiksmīgu fonu var izmantot glīti apcirptu zālāju, tas atgādina slavenās alpu pļavas. Tādā kompozīcījā ļoti labi iederēsies ūdenstilpnes, it īpaši, ja alpu kalniņam vēlas piešķirt lielāku  dzīvīgumu un dinamismu.

Akmens (klinšu) dārzs - tas ir brīvais izvietošanas paņēmiens dabiskā vai mākslīgi izveidotā reljefā. Tiek izmantotas terasveida nogāzes un balsta sienas. Akmens dārzos ļoti  bieži tiek izveidoti ūdenskritumi un kaskādes.

 
Reklāmkarogs